Wrotkarnia jest miejscem, w którym bez względu na pogodę pojeździsz na wrotkach. Oprócz zwykłego jeżdżenia w kółko, możesz tutaj wybrać się na roller disco, czyli dyskotekę na wrotkach.

Z napisaniem tego posta trochę zwlekałam. Miałam poczucie, że jeśli nie oceniam danego miejsca jednoznacznie pozytywnie, to nie powinnam o nim pisać. A tak właśnie było z Wrotkarnią. Strasznie się na nią napaliłam, a troszkę mnie rozczarowała. O tym dlaczego tak było, przeczytasz już za chwilę. Ale najpierw garść podstawowych informacji.

Wrotkarnia – jazda na wrotkach pod dachem

Wrotkarnia to miejsce, w którym możesz pojeździć pod dachem na wrotkach lub rolkach. Znajdziesz też tutaj wypożyczalnię sprzętu, w której zaopatrzysz się we wrotki i ochraniacze potrzebne do jazdy. Tak samo jak na lodowisku masz tutaj też możliwość jazdy na własnym sprzęcie – zarówno na wrotkach, jak i na rolkach.

Aby było ciekawiej, od czasu do czasu organizowane są tu też dyskoteki na wrotkach, czyli tzw. Roller Disco. Muzyka dopasowana jest wtedy do motywu przewodniego wydarzenia. Możesz więc pojeździć w rytm rockowych hitów wszechczasów, przebojów z lat 80 czy polskich szlagierów.

IMG_20170923_193421 (1)

Jeśli chodzi o samą lokalizację Wrotkarni to przysparza ona trochę problemu. Wrotkarnia znajduje się przy Połczyńskiej 115, a dla większości warszawiaków to miejsce to tak naprawdę końcówka Warszawy. Jeśli więc nie mieszkasz na Bemowie lub Ursusie, to prawdopodobnie masz do niej daleko. No ale od czego są samochody i komunikacja miejska. Dojeżdżają tutaj 2 autobusy, których przystanek znajduje się właściwie naprzeciwko Wrotkarni –  197 i 112.

IMG_20170923_192249

IMG_20170923_192302

Wrotkarnia – plusy i minusy

Przede wszystkim pomysł na miejsce, w którym można pojeździć na wrotkach bez względu na pogodę jest świetny. Uwielbiam jazdę na rolkach i niesamowicie mi jej brakuje w zimowe miesiące. Na wrotkarni mogłam więc się wyżyć i wyjeździć. Dodatkowo mogłam spróbować swoich sił na wrotkach, na których jeździ się inaczej niż na rolkach. Więc pomysł bardzo na plus.

Bardzo napaliłam się też na Roller Disco, czyli dyskotekę na wrotkach. Uważam, że taka inicjatywa to genialny pomysł – zwłaszcza jeśli imprezy organizowane są w różnym klimacie. Specjalnie wybrałam więc dzień, w którym odbywało się takie wydarzenie. I choć muzyka była naprawdę dobra, to o żadnym tłumie czy wielkim tańczeniu nie było mowy. Na parkiecie było łącznie z 10 osób, które po prostu jeździły w kółko w rytm muzyki. Czułam się trochę jak na szkolnej dyskotece. Tyle, że na wrotkach.

Ale! Nie skreślam przez to Wrotkarni. Uważam po prostu, że potrzeba tutaj więcej ludzi, którzy zrobią tłum 😉 Dzięki temu dyskoteka na wrotkach byłaby naprawdę świetnym wydarzeniem. Bez frekwencji jest troszkę biednie.

 

IMG_20170923_203807

Czy warto iść do Wrotkarni?

No warto warto. Choć jęczę, że daleko i za mało ludzi, to każdy wielbiciel jazdy na rolkach/wrotkach i tak będzie się tu dobrze bawił. Bo wiadomo, że najważniejsza jest sama frajda z jazdy.  Dodatkowo cena za wstęp jest naprawdę korzystna (22 złote z wypożyczeniem wrotek), więc w ramach eksperymentu zdecydowanie trzeba spróbować! Możliwe też, że traficie na dzień, w którym będzie tu naprawdę dużo osób i dzięki temu ocenicie to miejsce zupełnie inaczej niż ja. Koniecznie dajcie mi znać o swoich wrażeniach!

 

IMG_20170923_200508

Wrotkarnia, ul. Połczyńska 115
godz. otwarcia: 11.00-21.00
cena biletu normalnego z wypożyczeniem wrotek: 22 zł

 

Spodobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z pomysłami na ciekawe spędzanie czasu w Warszawie?

Polub No chodź, będzie fajnie na Facebooku!