Pęd powietrza, pisk opon i to uczucie zwycięstwa gdy uda Ci się kogoś wyprzedzić, mijając go zaledwie o kilka centymetrów. Dowiedz się jak wygląda jazda na gokartach, ile zapłacisz za jazdę i gdzie pojeździsz na gokartach w Warszawie.

Z niektórymi atrakcjami mam tak, że kalkuluję czy warto się na nie wybrać. Patrzę na cenę, na to ile minut atrakcja trwa i sprawdzam czy mi się “opłaca”. I właśnie z tego powodu bardzo długo nie wybierałam się na gokarty. Wydawało mi się, że płacenie 45 zł za 10 minut jazdy to za dużo. 

Myślałam tak bardzo długo. Aż w końcu zorganizowałam konkurs z Katalogiem Marzeń, w którym można było wygrać wejściówkę… właśnie na gokarty! Wystarczyło napisać swoją Listę Chciejstw. Czyli listę rzeczy, które uczestnicy konkursu chcieliby zrobić w Warszawie (Listy Chciejstw uczestników znajdziesz tutaj – polecam zajrzeć, są bardzo inspirujące!).

30 osób wygrało konkurs, a ja razem z ekipą Katalogu porwałam ich 12 lipca na tor gokartowy Pole Position w Jankach. I wiesz co?

Po przejechaniu toru kilka razy i podriftowaniu z piskiem opon (pierwszym w życiu!), muszę stwierdzić, że cofam wszystko, co myślałam na temat gokartów. Totalnie warto za nie tyle zapłacić! 

10 minut pełne emocji – moje wrażenia z jazdy gokartem

Zacznę od tego, że 10 minut spędzonych w gokarcie trwa znacznie dłużej. I choć na starcie myślałam, że jest to tylko 10 minut, to pod koniec wyścigu zrozumiałam, że to aż 10 minut.

Ściganie się przez tyle czasu jest dość wyczerpujące. Uwaga w trakcie wyścigu skupiona jest na 100%, a nogi cały czas wciskają pedały gazu i hamulca. Więc te 10 minut jest wypełnione do granic możliwości. I zupełnie wystarczające, by przejechać tor wiele razy, wyprzedzić znajomych i naprawdę dobrze się bawić

Choć w trakcie jazdy miałam na sobie ciasny kask i kominiarkę, to pod spodem, uśmiechałam się w trakcie całego wyścigu 🙂 Driftując, wyprzedzając innych i wchodząc w nowe okrążenia. A gdy już dobrze poznałam tor i podeszłam do wyścigu po raz drugi, bawiłam się jeszcze lepiej. 

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o gokartach

Jeśli nigdy nie byłeś na gokartach, to jest kilka rzeczy, które mogą Cię zastanawiać. Przygotowałam więc krótką listę rzeczy, o których warto wiedzieć przed pierwszą jazdą:

 1. Nie musisz mieć prawa jazdy, by jeździć gokartem. Jazda jest banalnie prosta, tłumaczenie zasad wyścigu trwa zaledwie 5 minut, a z gokartami radzą sobie nawet dzieci.
 2. Oprócz kominiarki i kasku, nie potrzebujesz specjalnego ubrania do jazdy. Zarówno kask, jak i kominiarkę dostaniesz na miejscu. Z własnego doświadczenia powiem tylko jedno – nie zakładaj sukienki. Pęd wiatru przy dużej prędkości może Cię zaskoczyć 🙂
 3. W gokartach nie ma wstecznego biegu. Jeśli więc wjedziesz w opony po bokach toru, musisz podnieść rękę i przywołać kogoś z obsługi, by pomógł Ci ruszyć.
 4. Jeśli masz długie włosy, zabierz ze sobą koniecznie gumkę do ich związania.Włosy muszą być związane przed startem wyścigu.
 5. Każdy z gokartów ma zainstalowany w sobie licznik czasu. Na koniec wyścigu możesz więc sprawdzić na tablicy wyników jaki miałeś czas. Jeśli jedziesz kilka razy, możesz zobaczyć czy poprawiłeś swój czas.
 6. Jeśli masz małe dziecko, możesz zdecydować się na podwójny gokart. Dzięki temu możecie ścigać wspólnie.

Ile zapłacisz za jazdę gokartem (i jak zapłacić mniej)

Za 10 minut jazdy gokartem zapłacisz w Pole Position 45 zł. Jeśli nie masz jeszcze kominiarki pod kask, będziesz musiał ją dokupić za 10 zł.

Moim zdaniem najlepsza zabawa jest przy 2 jeździe – kiedy już znasz trasę i możesz naprawdę poszaleć. Warto więc wykupić nie jedną, a dwie jazdy. Żeby koszt nie urósł jednak za bardzo, polecam Ci wykupić jazdę na gokartach poprzez Katalog Marzeń. Za voucher na 2 jazdy zapłacisz wtedy 79 zł.

Gdzie na gokarty w Warszawie?

Razem ze zwycięzcami konkursu Lista Chciejstw, byliśmy na gokartach w Pole Position w Sękocinie Starym. Sama również korzystałam z ich toru na Bemowie – w Galerii Bemowo. I oba te tory bardzo Ci polecam!

 • Pole Position Janki, Sękocin Stary, ul. Graniczna 15
 • Pole Position Bemowo, ul. Powstańców Śląskich 126

W obu tych miejscach za jedną jazdę zapłacisz 45 zł. Zaletą Pole Postion Janki jest to, że tor jest częściowo wewnątrz, a częściowo na zewnątrz budynku. Dzięki temu jazda jest bardziej urozmaicona. Dodatkowo jest tu kawiarnia. 
Pole Position Janki znajdziesz z kolei na parkingu wielopoziomowym przy Galerii Bemowo. Jest to najdłuższy tor gokartowy w Warszawie, a wielu osobom łatwiej tu dojechać niż do Janek. Warto więc też sprawdzić tą lokalizację.

Jak jeździć na gokarcie, by bawić się najlepiej?

Jeździłam już na gokartach sama, z drugą połówką i dużą ekipą. Raz ostrożnie. Raz z maksymalną prędkością. Mam więc dla ciebie 3 rady, które sprawią, że będziesz się bawił najlepiej.

 • Znaj osoby, z którymi się ścigasz. Zabierz ze sobą znajomych lub poznaj się z osobami, które wchodzą na tor razem z Tobą. Satysfakcja z wyprzedzenia znajomego jest o wiele większa niż z wyprzedzenia zupełnie obcej osoby.
 • Driftuj z piskiem opon. Gdzie bezpiecznie podriftować jak nie na torze gokartowym? Aby driftować, wciskaj pedał humulca przed zakrętem i dodawaj gazu jeszcze w trakcie wychodzenia z zakrętu.
 • Jedź szybko, ale nie wjeżdżaj w opony. Gdy uzyskujesz dużą prędkość, wjechanie w ściankę toru staje się bardziej prawdopodobne. Pamiętaj jednak, że w gokartach nie ma wstecznego biegu. Jeśli wjedziesz w opony, musisz mieć pomoc drugiej osoby, by znów wrócić na tor. Nie ma nic nudniejszego niż czekanie na pomoc techniczną, gdy inni przemykają gokartami koło Ciebie.

I przede wszystkim – korzystaj z tego, że na gokartach możesz się w końcu rozpędzić! Po to gokarty są – by poczuć się jak w środku gry wyścigowej i trochę się wyszaleć 🙂

A jakie są Twoje wrażenia z jazdy na gokartach? Czy masz jakieś rady dla osób, które wybierają się na gokarty po raz pierwszy? 

A może masz jakieś pytania przed swoją pierwszą jazdą? Daj mi o tym znać w komentarzu – z przyjemnością Ci na nie odpowiem 🙂

Ściskam!

Aneta Chmielińska

PS Chcesz przeczytać relację z wydarzenia Spełnianie Chciejstw – Gokarty? Wpadnij na blog Katalog Marzeń o tutaj -> relacja z wydarzenia.

PS2 A jeśli nie chcesz przegapić kolejnego pozytywnego wydarzenia No chodź, będzie fajnie i Katalogu Marzeń – kliknij przycisk “Obserwuj” na facebookowej stronie mojego bloga. Dzięki temu nic Ci nie umknie!