Przyznaję. Zawsze kupuję prezenty na ostatnią chwilę. Ale mam sposób, dzięki któremu moje prezenty są kreatywne i sprawiają mnóstwo radości. Zamiast przedmiotów – kupuję przeżycia.

Tłoczenie się w sklepach, gdy wszyscy poszukują kreatywnych prezentów, jest okropne.  Człowiekowi od razu wzrasta ciśnienie, gdy musi przedrzeć się przez alejkę napakowaną ludźmi, a do tego targa ze sobą kilka toreb i grzeje się w zimowej kurtce. A gdy już dopadnie przedmot, który wybrał na prezent i z ulgą idzie do kasy – jego oczom ukazuje się najdłuższa kolejka świata. Pełna zirytowanych, zgrzanych i zestresowanych ludzi.

Bleh. Nie cierpię tego.

Dlatego w trosce o to, by kupowanie prezentów, bylo też przyjemne DLA MNIE – z roku na rok kupuję coraz mniej przedmiotów. A coraz więcej… przeżyć.

I wiesz co?

To właśnie te kreatywne prezenty sprawiają, że ludzie po odpakowaniu prezentu – skaczą z radości.

A przecież o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

Czym są prezenty-przeżycia?

Prezenty-przeżycia to doświadczenia, które rezerwujesz dla danej osoby i możesz je podarować jej w formie biletu. Może to być lot balonem, tajski masaż, koncert ukochanego zespołu czy bilet na balet rosyjskiej grupy baletowej. Zwykle więc rzeczą, którą fizycznie pakujesz jest rezerwacja lub bilet.

 

Jak dopasować prezent do osoby

Jakie są plusy kupowania prezentów-przeżyć?

Przede wszystkim są to prezenty kreatywne, które dają dużo radości. Zwłaszcza jeśli opowiemy obdarowanemu czemu właśnie na taki prezent się zdecydowaliśmy (bo na przykład pamiętamy, że w dzieciństwie marzyły mu się lekcje baletu).

Poza tym takie prezenty tworzą piękne wspomnienia, które już na zawsze będą się kojarzyły z Tobą!

A Ty przy okazji męczysz się o wiele mniej przy ich zakupie. Kluczem jest dobre dopasowanie prezentu (co możesz zrobić siedząc w domu) a nie tłoczenie się w galeriach handlowych i frustrowanie w długich kolejkach.

Ach no i oczywiście możesz taki prezent kupić nawet w ostatniej chwili. Jeśli jesteś podobny do mnie, to bardzo docenisz tę zaletę prezentów-przeżyć 🙂

Lista niezwykłych przeżyć w Warszawie

A jeśli kupować prezent-przeżycie w Warszawie, to jaki? Opcji mamy bardzo wiele, ale pod spodem podrzucam Ci przykładową listę, która może Cię zainspirować!

 1. Madame Q – pokazy burleski (link)
 2. Niewidzialna Wystawa (link)
 3. Escape Room (link)
 4. Horror House (link)
 5. Koncert pod gwiazdami w Planetarium (link)
 6. Laser Tag (link)
 7. Kolacja w ciemności – przeczytaj relację na blogu
 8. Filharmonia Narodowa (link)
 9. Abonament baletowy lub operowy do Opery Narodowej (link)
 10. Walk in the Sky – przeczytaj relację na blogu
 11. Jazda konna dla dwojga (link)
 12. Jazda Monstertruckiem (link)
 13. Klasyczny masaż tajski (link)
 14. Kurs degustacji piwa (link)
 15. Poznaj Magię Baletu – lekcja baletowa dla dorosłych (link)
 16. Indywidualna lekcja śpiewu (link)
 17. Bilet otwarty do Teatru Dramatycznego (link)

Gdzie jeszcze szukać kreatywnych prezentów-przeżyć

Możesz używać wyszukiwarki Googla w trakcie swoich poszukiwań, ale z doświadczenia wiem, że sporo inspiracji dostarczają strony z biletami na wydarzenia oraz te oferujące przeżycia w konkretnych miastach. Poniżej podaję kompletną listę, która pomoże Ci w poszukiwaniach prezentu na ostatnią chwilę:

Naprawdę wierzę w to, że kupowanie prezentów powinno być frajdą dla obu stron! Dlatego mam nadzieję, że ten wpis Ci pomoże i uchroni przed irytującym tłoczeniem się w sklepach na ostatnią chwilę.

Zwłaszcza jeśli masz kreatywną duszę i na myśl o zanurzeniu się w otchłań galerii handlowej, opadasz z sił 🙂 Skoro można łatwiej, przyjemniej i radośniej – to zawsze warto spróbować!

 

Uważasz, że ten post był przydatny? 🤗 Podziel się nim z innymi! 

A jeśli chcesz być na bieżąco z pomysłami na ciekawe spędzanie czasu w Warszawie 👉polub No chodź, będzie fajnie na Facebooku!