Elektryczne hulajnogi Lime to najszybszy środek komunikacji po centrum Warszawy. Dowiedz się jak z nich korzystać i ile za nie zapłacisz.

Zdarzyło Ci się widzieć przemykającą obok Ciebie zieloną hulajnogę? W takim razie miałeś spotkanie trzeciego stopnia z elektryczną hulajnogą Lime! Warszawiacy mogą z nich korzystać od października 2018 roku.

Wypożyczanie hulajnogi odbywa się na podobnej zasadzie, co wypożyczenie rowerów Acro Bike. W przeciwieństwie do rowerów miejskich, nie mają one stacji dokujących i można je zostawić w dowolnym miejscu. Aby to zrobić, musisz jednak  mieć zainstalowaną na swoim telefonie aplikację Lime.

 

Jak wypożyczyć hulajnogę Lime?

1. Ściągnij aplikację z Google Play lub App Store.

2. Podepnij kartę lub zasilasz konto kwotą: 50 / 100 / 250 zł.

3. Znajdź hulajnogę na mapce w aplikacji.

4. Zeskanuj kod, który znajduje się na hulajnodze lub wpisz numer pod kodem.

5. Odblokowuj hulajnogę.

 

Jak korzystać z hulajnogi Lime

Używanie hulajnogi elektrycznej nie różni się zbytnio od korzystania z normalnej hulajnogi. Jedyną różnicą jest to, że nie musisz ciągle odpychać się od ziemi. Po pierwszym odepchnięciu, możesz stanąć obiema nogami na kładce hulajnogi i wcisnąć na kierownicy przyspieszenie. Dzięki temu będziesz się poruszał wykorzystując napęd elektryczny. Aby zwolnić, wystarczy, że wciśniesz przycisk hamowania, który znajduje się na lewej rączce hulajnogi.

 

Jak szybko pojedziesz hulajnogą?

Hulajnoga Lime

Jeśli widziałeś na mieście hulajnogi Lime, na pewno zauważyłeś, że wiele z nich porusza się naprawdę szybko. Jaka jest więc ich maksymalna prędkość? Jak się okazuje jest to 25 km/h. Czy to dużo? W porównaniu do samochodów jeżdżących po ulicach Warszawy – nie. W porównaniu do pieszych na chodnikach, którymi czasem poruszają się osoby na hulajnogach – bardzo! Taka prędkość jest często również dużo większa niż średnia prędkość rowerzystów na ścieżkach rowerowych.

Warto więc pamiętać o tym ze względów bezpieczeństwa. Piesi i rowerzyści często nie spodziewają się tak szybkiego pojazdu przejeżdżającego koło nich

Koszt przejazdu

Za każde odblokowanie pojazdu zapłacisz 2 złote. Z kolei minuta jazdy bedzie Cię kosztowała 50 groszy. Oznacza to więc, że za 10-minutową jazdę zapłacisz 7 złotych, a za 60 minut takiej rozrywki aż 32 złote! W jakich sytuacjach więc opłaca się korzystać z hulajnogi? Myślę, że Lime sprawdza się najlepiej w Centrum, gdy szybko musisz się przemieścić na niewielki dystans. Na tyle mały, że nie ma sensu wsiadać w autobus czy tramwaj, ale na tyle duży, że dojście do miejsca na piechotę, zajmie Ci za dużo czasu. Pamietajmy też o tym, że hulajnoga elektryczna jest sprytnym sposobem na ominięcie korków – może się więc okazać, że bedzie ona najszybszym sposobem doatrcia w dane miejsce.

 

Moje wrażenia z jazdy hulajnogą Lime

profil

Gdy już udało mi się odpalić hulajnogę i zrozumieć, że prawym przyciskiem na kierownicy przyspieszam, a lewym zwalniam – bawiłam się naprawdę dobrze. Wiatr we włosach, zawrotna prędkość i zdziwieni ludzie na chodniku.

A no właśnie. Ludzie na chodniku.

Hulajnogami Lime świetnie jeździ się na ścieżce rowerowej. Bo tam ludzie spodziewają się szybszych pojazdów. Ale na chodniku jeżdżenie hulajnogą może być ryzykowne i zdecydowanie to odradzam.

Nie ukrywam, że zastanowiła mnie też cena przejazdu. Minuta jazdy na hulajnodze kosztuje 50 groszy. Dużo czy niedużo? Dużo. W każdym razie jesli chcecie nią dojechać do pracy, która jest 40 minut od Was. Pytanie jednak czy do tego służy Lime? Chyba nie.

Hulajnoga jest idealnym rozwiązaniem na te momenty, w których chcecie się dostać w miejsce, które jest kilkanaście minut od Was na piechotę i nie chce Wam się iść. Samochodu nie ma co brać. A na autobus czy tramwaj też nie opłaca się iść. Na taki moment Lime jest idealny!

 

Wszystko o hulajnogach Lime

Uważasz, że ten post był przydatny? 🤗 Podziel się nim z innymi! 

A jeśli chcesz być na bieżąco z pomysłami na ciekawe spędzanie czasu w Warszawie 👉 polub No chodź, będzie fajnie na Facebooku!