Gdzie pójść na warsztaty kreatywnego pisania w Warszawie? Do Loesje! Nie dość, że świetnie spędzisz 2 godziny z pozytywnie zakręconymi ludźmi, to Twój tekst może jeszcze trafić na plakat! A jeśli nie możesz iść? Wydrukuj plakat i zawieś w swojej okolicy!

Loesje to grupa ludzi, którzy spotykają na warsztatach kreatywnego pisania w różnych miastach i wspólnie tworzą czarno-białe plakaty z krótkimi hasłami dającymi do myślenia. Zabawnymi, krytycznymi, ironicznymi, pozytywnymi. Wszystko to na tematy, które są ważne, ciekawe i warte wyeksponowania w przestrzeni publicznej.

Za ekipą pozytywnie zakręconych ludzi stoi międzynarodowa organizacja i sieć grup lokalnych. Idea narodziła się w Holandii i dlatego właśnie Loesje czytamy jak holenderskie imię – Luszje. Przeglądając w sieci plakaty ich autorstwa, szybko się przekonacie jak bardzo idea się rozprzestrzeniła i w ilu językach hasła powstają.

Loesje w Warszawie

grochowska_292

Loesje w Warszawie działa bardzo prężnie i dlatego często można zobaczyć ich prace na ulicy – w formie plakatów, murali i wlepek. Ich murale w Warszawie:

  • Im dłużej czekasz na przyszłość tym będzie krótsza – przy ul. Stalowej 38
  • Umysł / otwarte 24h – na ścianie budynku przy ul. Międzynarodowej 56
  • Zrób komuś dzień dobry – przy ul. Walecznych 61
  • Z punktu widzenia drogi mlecznej / wszyscy jesteśmy ze wsi – przy ul. Lubelskiej 30/32, w sąsiedztwie Dworca Wschodniego
  • Pierwszy krok rzadko bywa do tyłu – przy ul. Grochowskiej 292

Tekty na te cuda powstają na warsztatach kreatywnego pisania, na które możecie się wybrać do Państwomiasto na Andersa 29.

Warsztaty kreatywnego pisania

iniWarsztaty prowadzone przez Loesje podzielone są zawsze na dwa spotkania – redakcję wstępną tekstów i końcową. Jeśli się wybierzecie, to spodziewajcie się pozytywnych prowadzących, przemiłych uczestników i sesji kreatywnej, która otworzy Wam głowę na to, jak pobudzać myślenie “out of box”. Oni już mają sposoby na to, by uruchomić  trybiki w Twojej głowie!

Teksty, które powstają po takim spotkaniu, mają zazwyczaj nie więcej niż kilka słów i są  zawsze wspólnym osiągnięciem grupy. Tak sprytnie przeprowadzonej burzy mózgów, to ze świecą szukać!

Nie musicie iść na oba spotkania, nie musicie się na nie zapisywać ani za nie płacić. Pójdzie choć raz i połknijcie bakcyla ; ] Ja po spotkaniu w Państwomiasto bardzo poważnie rozważałam opcję dołączenia do organizacji jako ta druga strona warsztatów.

Zawieś plakat

Nie możesz pójść najbliższe warsztaty w Warszawie a idea plakatów Loesje bardzo Ci się spodobała? Wchodź śmiało na stronę organizacji i wybierz plakat, który chcesz wydrukować! Loesje bardzo wspiera działalność lokalną i dlatego zachęca do rozwieszania plakatów w swoim najbliższym sąsiedztwie. Jeśli czujesz więc, że windzie w Twoim bloku przydałoby się trochę życia – drukuj plakat i śmiało zawieszaj! A potem obserwuj ludzi uśmiechających się na jego widok ; )

 

No chodź, będzie fajnie!