Wyobraź sobie randkę, którą organizuje Ci grupa rozrywkowych psychologów. Dodaj do tego elementy gry i dorzuć długą rozmowę na tematy, na które na co dzień nie ma czasu. Właśnie ukręciłeś sobie najnowszą atrakcję Warszawy – Pairbuilding!

Gdy jest się parą od dłuższego czasu, to ma się tendencję do tego żeby kapcieć. Coraz mniej wychodzić, coraz więcej siedzieć w domu. Zwykle też zmienia się proporcja w tematach rozmów. Większość z nich dotyczy codzienności i tego jak minął nam dzień. Na długie rozmowy o tym co myślimy, czujemy, nad czym się zastanawiamy – jakoś brakuje siły i czasu. Ale żeby wyjść z tego trybu naprawdę nie trzeba wiele.
W ostatni poniedziałek byłam na randce w ramach Pairbuildingu i strasznie się cieszę, że mogę Ci ją opisać. Bo jest to atrakcja, która właśnie resetuje tryb kapcenia!

Czym jest Pairbuilding?

Pairbuilding jest randką w formie gry. Wykupujesz ją na stronie pairbuilding.pl i wkrótce po tym, oboje otrzymujecie na swojego maila kwestionariusz do wypełnienia. Jest on oparty na psychologii i ma na celu dopasowanie randki do Waszego związku i osobowości. Gdy obie osoby wypełnią ankietę, na maila otrzymujecie jej podsumowanie i sugestię klimatu randki, jaki pasowałby do Was. Teraz wystarczy ustalić wspólny termin i czekać na smsa, który przyjdzie na 24 godziny przed startem randki. Otrzymasz w nim podpowiedź na temat lokalizacji Waszej gry.
Sama gra zależy od klimatu, ale generalnie ma na celu skłonić Was do wyjścia z tego „codziennego trybu” i pokazać Was sobie nawzajem w nowym świetle. Odkryć na nowo i dowiedzieć się o sobie rzeczy, na których rozkminianie na co dzień nie ma czasu.
Czas trwania gry zależy od tego jak bardzo się w nią wkręcicie. Myślę, że można ją skończyć po 2 godzinach. W naszym przypadku były to 4 godziny 😉 Za wieczór zapłacicie z kolei od 169-229 złotych. Cena zależy od tego czy chcecie połączyć grę z romantyczną kolacją.

IMG_0215

Pairbuilding jako gra

Z jednej strony Pairbuilding promuje się jako gra i tym nas właśnie zachęcili 😉 Oboje zawodowo zajmujemy się grami, więc bardzo się na to nastawiliśmy. Ale po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że Pairbulding nie jest grą, którą sobie wyobrażaliśmy. Spodziewałam się ganiania po mieście, otrzymywania kolejnych wskazówek smsami, rozwiązywania zagadek. Tymczasem w trakcie randki takie elementy pojawiły się tylko na początku i nie były bardzo skomplikowane. Dlaczego? Bo Pairbulding, ma drugą stronę, która ostatecznie jest ważniejsza niż growa otoczka.

IMG_0208

Pairbuilding jako psychologiczna randka

Pairbuilding ma w sobie bardzo dużo elementów psychologicznych. Zanim dotrzemy na randkę rozwiązujemy test psychologiczny, w którym odpowiadamy na pytania związane z naszym nastawieniem do związku oraz postrzeganiem samego siebie. W trakcie randki wracamy do naszych odpowiedzi w ankiecie i jeśli damy się poprowadzić grze, to gadamy, gadamy i gadamy.
Urokiem Pairbuildingu jest to, że niepostrzeżenie otwiera na drugą osobę i pozwala ją dopuścić trochę bliżej. A dopuszczanie ludzi bliżej jest potrzebne, by nawiązać z nimi prawdziwą relację. Po skończonym wieczorze, będziecie się czuli bliżej niż kiedykolwiek. Zabrzmi to banalnie, ale zakochacie się w sobie trochę na nowo. Tyle tylko, że tym razem w prawdziwym partnerze z krwi i kości, nie tym wyidealizowanym obrazie z początku związku 😉

O czym warto pamiętać planując randkę Pairbuilding

Do zaplanowania randki Pairbuildingowej potrzebne są 2 osoby – nie da się tego zrobić bez wypełnienia ankiety przez dwie strony. Jeśli więc planujesz zakupienie takiej randki na rocznicę czy Walentynki – musisz najpierw zrobić efekt WOW wokół samego faktu, że wykupiłeś Wam ten pakiet, a nie wokół niespodziewanej randki, na którą zaraz idziecie 😉
Pamiętaj też, że ankieta jest równie ważnym elementem randki, co sama gra. Warto zrobić ją solidnie. Ja robiłam swoją lewym okiem i nie skupiłam się za bardzo na pytaniach dotyczących mnie samej. Wyniki dotyczące związku wyszły nam więc całkiem trafne, ale już związane z osobowością – nie do końca. W poszczególnych etapach gry wiele więc rozmawialiśmy o tym z czym się nie zgadzamy w naszych wynikach. Ale w tym szaleństwie też jest metoda 😉

IMG_0188

IMG_0202

Dla kogo Pairbulding?

Mam wrażenie, że Pairbuilding to przede wszystkim świetna propozycja dla par, które są ze sobą już trochę dłużej. Oprócz tego na pewno dobrze sprawdzi się:
– dla osób, które bardzo chcą porozmawiać ze swoim partnerem na ważne dla nich tematy, ale nie potrafią się odważyć lub zachęcić do tego drugiej osoby,
– dla osób, które czują, że na początku związku było ciekawiej, a teraz jest już tylko codzienność,
– dla par, które czują, że zaczynają się mijać,
– dla par, które lubią spędzać razem czas w nietypowy sposób.

 

Gdy rozmawiałam ze swoim chłopakiem o tym, jak opiszę Pairbuilding, skwitował to słowami „ Nie zazdroszczę Ci tego zadania”. Nie dlatego, że nam się nie podobało. Podobało nam się szalenie. I jestem przekonana, że każdej parze zrobi to dobrze.
Tylko wiem też, że jest wiele osób, które zachęci gra dla par, ale odstraszy psychologiczna podstawa. Niesłusznie. To Wy sterujecie ostatecznie swoją grą i to od Was zależy jak dokładnie będzie on wyglądała. A jeśli dacie się wciągnąć w randkę, to gwarantuję, że będziecie ten wieczór wspominać jeszcze bardzo długo.

Najlepszego z okazji Walentynek nochodziowi wariaci!

 

No chodź, będzie fajnie!

Spodobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z pomysłami na ciekawe spędzanie czasu w Warszawie?

Polub No chodź, będzie fajnie na Facebooku!