Pijalnia Ziół na placu Zbawiciela – jakie to jest magiczne miejsce! Już od wejścia wiedziałam, że zakocham się w nim po uszy. Jak tylko zauważyłam ciepłe światło wypadające przez ogromne okna lokalu, wiedziałam, że przyjdę tu jeszcze nieraz.

Gdy weszłam do lokalu, zobaczyłam naręcza suszonych ziół – podwieszonych przy lampach, na barierce schodów, nad kontuarem. Wyglądało to niesamowicie przytulnie w połączeniu z drewnianymi meblami, ciepłym światłem żarówek i glinianymi naczyniami parującymi przed klientami lokalu.

Kawiarnia i sklep zielarski

Dary Natury podzielone są na 2 strefy – kawiarnię i sklep. Po prawej stronie znajdziecie wszystkie zioła, o jakich moglibyście zamarzyć. Oprócz herbat i ziół pakowanych w standardowe opakowania, butelki i pudełka, znajdziecie tam wielkie szklane słoje, które skrywają w sobie suszone zioła – te dobrze znane, ale i te, których nie kupicie gdzie indziej.

Korzeń mniszka, pędy sosny, cykorię, pokrzywę…

Z kolei po lewej stronie lokalu jest kawiarnia. I to pełna cudów.

“Zapraszam po Dobry Humor” -menu lokalu

To zdanie usłyszycie znad kontuaru w Darach Natury niejeden raz. Tak właśnie nazywa się jeden z naparów ziołowych, który dostaniecie w zielonym, solidnym glinianym kubku.

A co oprócz Dobrego Humoru w menu? Nietypowe kawy – żołędziowa, orkiszowa, z nasion konopii, z topinamburu. Za 12 zł zamówimy tutaj Menu Degustacyjne kaw i będziemy mogli spróbować każdej z nich.

Oprócz tego możemy zamówić tu napary z popularnych ziół takich jak czystek czy mięta, gorącą ziołową czekoladę czy napar przygotowany na bazie całych ziołowych gałązek.

Ciekawe jest tu również jedzenie, które także zawiera w sobie zioła i… kwiaty! Możecie tam na przykład spróbować maślanych ciastek, ozdobionych lukrem i posypanych kolorowymi płatkami kwiatów.

Oaza spokoju w Centrum Warszawy

Ciekawe jest również to, że lokal jest zaraz przy placu Zbawiciela – czyli jest kolejnym lokalem o bardzo spokojnym klimacie, który tam zawitał. To świetna tendencja. Ludzie w centrum też chcą mieć miejsca, gdzie spokojnie się zatrzymają – a nie tylko wstąpią na szybką kawę i zaraz polecą dalej.

Jesli więc jesteście w Centrum Warszawy i chcecie wstąpić do miejsca, gdzie bedzięcie mogli się na chwilę zatrzymać – bardzo polecam Pijalnię Ziół. Ja napewno będę tam wracać – nie spocznę, póki nie spróbuję każdej dziwnej kawy, którą tam mają 🙂

Pijalnia Ziół Dary Natury
ul. Mokotowska 19


Spodobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z pomysłami na ciekawe spędzanie czasu w Warszawie?

Polub No chodź, będzie fajnie na Facebooku!