Wystarczą 3 godziny by zacząć przygodę ze stolarką czy renowacją mebli w miejskiej stolarni na Mokotowie. A może masz już podstawy, ale kiepsko ze sprzętem i miejscem do pracy? Zapłać 10 zł i skorzystaj ze sprzętu, który oferuje stolarnia!

Jeśli czujesz, że dłubanie w drewnie mogłoby działać na Ciebie kojąco – wycieczka do miejskiej stolarni pozwoli Ci znaleźć swoje miejsce. To bez znaczenia czy kiedykolwiek trzymałeś w ręku piłę, czy jesteś facetem czy kobietą i czy w ogóle masz pomysł na to, co chcesz zrobić. Przyjdź na warsztaty do “Wióry lecą – stolarka dla kobiet i nie tylko” i poznaj Katarzynę Sawko. Szybko się przekonasz, co kręci Cię najbardziej! Wystarczy jedno wolne popołudnie, by zaprzyjaźnić się z drewnem. Zacząć je zauważać, doceniać i kombinować z nim.

Wióry lecą

Sama firma powstała w 2014 roku dzięki zbiórce crowdfundingowej. Od tego czasu przeprowadziła ponad 700 warsztatów i szkoleń z całym mnóstwem kursantów.  75% kursantów było w rzeczywistości kursantkami! Nic dziwnego zresztą, bo i sama właścicielka mówi, że Wióry szczególnie ciepło myślą o kobietach.

Jeśli więc mrowią Cię palce, chcesz się nauczyć czegoś praktycznego i naprawdę stworzyć coś siłą własnych rąk – zakręć się koło Skweru Gwiazda Polski na warszawskim Mokotowie i odnajdź drewniany domek. Już niedługo wyjdziesz stamtąd z własnym meblem!

 

wood-working-garden-tool

Warsztaty stolarki

Jeśli chcesz stworzyć swój własny, drewniany mebel – wybierz warsztaty stolarki. Nauczysz się tam piłować, łączyć drewno. Zaprojektujesz też swój pierwszy mebel. Jeśli na pierwszy ogień wybierzesz coś pokroju stołeczka – za trzy godziny wyjdziesz stąd dumnie dzierżąc go w dłoni.

Warsztaty renowacji i tapicerki

Jeśli z kolei z meblem wejdziesz – możesz dać mu tutaj nowe życie. Taką właśnie opcję wybrałam ja, gdy wybrałam się na warsztaty renowacji i tapicerki. Dowiesz się tam jak krok po kroku rozebrać mebel, zdiagnozować i naprawić uszkodzenia a potem ubrać go na nowo w piękną tapicerkę. Z całego serca polecam, choć uprzedzam, że nie ma szans by uporać się z tym w trzy godziny.

Stolarnia na godziny

Być może masz materiały, pomysł i projekt. Ale akurat nie masz jakiegoś narzędzia i straciłeś nadzieję na ukończenie projektu. Niech się nie kurzy w kącie! Zabieraj co tam zrobiłeś, wyskakuj z 10 zł i skorzystaj ze stolarni wynajmowanej na godziny! Będziesz miał tutaj dostęp do wszystkich przydatnych narzędzi, a dodatkowo znajdzie się kilka głów, które będą potrafiły Ci fachowo doradzić!

Co, jak i za ile

Stolarnia oferuje zarówno wynajmowanie stolarni na godziny, kilkugodzinne warsztaty, jak i kursy weekendowe oraz 2-3 miesięczne. Jeśli zdecydujemy się na godzinne wynajęcie, wyniesie nas to 10 zł. Koszt pozostałych usług to:

  • kurs jednodniowy – 120 zł
  • kurs weekendowy  – 340 zł
  • kurs 2-miesięczny – 790 zł
  • kurs  3-miesięczny – 1370 zł

Ze swojej strony gorąco polecam i odsyłam na stronę Wiórów w celu dalszego researchu: https://wioryleca.wordpress.com/

 

PS Ciekawe czy polubicie piłowanie tym samym typem piły co ja! Czekam na wrażenia 😉