Kafelki Żyj kolorowo to seria ceramicznych kafelków, zwieszonych na fasadach budynków i mających wprowadzać na ulice trochę koloru. W Warszawie znajdziesz takich kafelków kilkanaście. Spisałam więc wskazówki, odnalazłam ich lokalizacje… i jest! Trasa Kafelkowa, na którą Cię zapraszam! 

Kafelki Żyj Kolorowo to projekt, który jest mi bliski  z dwóch powodów. Po pierwsze idea stojąca za kafelkami bardzo do mnie przemawia. Kafelki to projekt artystyczny Wojciecha Manna, który tworzy i wiesza te kafelki – na przekór miejskiej szarzyźnie. By rozjaśnić polskie ulice i smutne twarze przechodniów. Sam autor pisze o nich:

Tabliczki Żyj Kolorowo nie załatwią żadnego problemu, nie zmienią świata, ale będą formą oddziaływania na nastrój, nastawienie do życia, na optymizm, na kreatywność i Bóg wie na co jeszcze. Już samo wywołanie uśmiechu wydaje się wystarczająco dobrym powodem, aby zadać sobie cały ten trud.

Sam więc widzisz, że nie mogłam o nich nie napisać! Mój blog jest takim kafelkiem w Internecie. A przynajmniej taki jest mój cel. Nawet jeśli nie zmieni świata. Nawet jeśli nie pójdziesz do miejsc o których piszę – uśmiechnę Cię. Rozjaśnię dzień. Czuję więc, że o kafelkach napisać muszę.

A drugi powód? Chichot losu, który złączył mnie z autorem zanim dowiedziałam się o projekcie. Kojarzysz grafikę, którą mam ustawioną jako tło mojej strony na Facebooku? Chodnik zamalowany różową kredą i napis “Przeciw szarzyźnie”? Robiąc zdjęcie nie wiedziałam tego, ale autorem tego chodnikowego kafelka jest właśnie Pan Wojciech.

Trasa Kafelkowa

Wytęż wzrok i przygotuj się do stawania na palcach. Choć podam Ci adresy, to znalezienie niektórych kafelków nie jest wcale takie proste. Pamiętaj, że są dość małe i nie znajdują się na wysokości wzroku. Jeśli więc będziesz chciał im robić zdjęcia, to ogarnij coś z zoomem. No chyba, że masz pod ręką mini-drabinę.

Albo przyjaciółkę, która wlezie Ci na ramiona i porobi zdjęcia. Polecam ;]

Do rzeczy zatem – podrzucam Ci listę miejsc wraz ze zdjęciami. Nie odbieram zabawy jeszcze dodatkowymi wskazówkami.  Ułatwiam za to życie i ogarniam logistykę. Po prawej stronie bloga masz kolumnę i tajemniczą BIBLIOTEKĘ INSPIRACJI. Wstawiam tam plik Warszawska Trasa Kafelkowa, który możesz sobie wydrukować i z nim łazić po mieście. Albo zapisać sobie na telefonie. Są tam 2 mapki z trasą i zdjęcia po kolei poszczególnych kafelków 😉

 


Teatr Studio, Plac Defilad 1

kafelek1


Och Teatr, ul. Grójecka 56

kafelek2


Klubokawiarnia Życie jest fajne, ul. Grójecka 68

zyciejestfajne


Klub Stodoła, ul. Batorego 10

kaf11

Zdjęcie z Facebooka: Żyj Kolorowo


Dom ZPAP ul. Mazowiecka 11 a

kaf6


Teatr Ateneum, ul. Jaracza 2,

kaf4


stare Hybrydy, ul. Mokotowska 48 

kaf8


Teatr Baj, Jagiellońska 28

kaf7


Galeria Foksal, ul. Foksal 11

kaf5

róg Miodowej i Krakowskiego Przedmieścia

kaf9


Teatr Polonia, ul. Marszałkowska 56

kafelek3


Kafelek przypominający o Czarnym Marszu

ul. Nowogrodzka 75

kaf10

Zdjęcie z Facebooka: Żyj kolorowo

 

 

Moja misja wykonana. Masz już wszystkie wskazówki i możesz ruszać! Przypominam, że sprawę ułatwi Ci pobranie pliku Warszawska Trasa Kafelkowa, który znajdziesz w Bibliotece Inspiracji po prawej stronie. Ściskam i zostawiam Cię ze słowami autora Kafelków:

Świata oczywiście nie zmienię, ale mogę namawiać wszystkich aby – żyć kolorowo, żyć kreatywnie, uśmiechnąć się, myśleć pozytywnie, być „na tak”. Żyj Kolorowo, cóż można chcieć więcej.

 

No chodź, będzie fajnie!

Spodobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z pomysłami na ciekawe spędzanie czasu w Warszawie?

Polub No chodź, będzie fajnie na Facebooku!