Bar schowany za czarną kotarą, ukryty pod niepozorną markizą czy podążanie śladem świeczek na schodach, by wejść do lokalu w klimacie Gatsby’ego. Odkryj 3 tajemne bary Warszawy!

Speakaesy bars to ukryte bary, których tradycja wywodzi się jeszcze z czasów prohibicji w Stanach Zjednoczonych. Wszystko odbywało się w atmosferze tajemnicy, żaden z lokalów nie miał szyldu a w lokalu klienci musieli mówić do siebie szeptem.

I choć od czasów prohibicji minęło już 100 lat, a picie alkoholu jest legalne -lokale speakeasy nadal cieszą się coraz ogromną popularnością.
Jeśli chcesz wybrać się do któregoś z ukrytych barów Warszawy – poniżej podrzucam Ci wskazówki jak dotrzeć do 3 wyjątkowych miejsc.

1. Weles

Jeśli chcesz dostać się do eleganckiego Welesa, wystarczy, że wejdziesz w podwórko przy ul. Nowogrodzkiej 11 i otworzysz drzwi umieszczone pod czarną markizą. Za drzwiami znajdziesz zupełnie inny świat – lilie w wazonach, klimatycznie przyciemnione światło, wizerunek słowiańskiego boga Welesa na ścianie i ogromny żyrandol nad stołem w kształcie iksa. Choć byłam w Welesie już wiele razy, to zawsze robi na mnie niezwykłe wrażenie i uwielbiam przyprowadzać tutaj gości spoza Warszawy. Szok na ich twarzy jest bezcenny!

2. El Koktel

El Koktel cenię przede wszystkim za naprawdę mistrzowskie drinki i przemiłą obsługę, która bezbłędnie potrafi doradzić w kwestii wyboru drinka. Jeśli szukasz klimatycznego miejsca na wieczór w ścisłym centrum – El Koktel będzie strzałem w dziesiątkę. Miejsce w lokalu możesz zarezerwować z wyprzedzeniem lub udać się pod adres Wojciecha Górskiego 9 i zadzwonić dzwonkiem przy oszklonych drzwiach zasuniętych czarną kotarą.

3. Charlie

Jeśli marzy Ci się wieczór w stylu Gatsby’ego możesz też odwiedzić elegancki lokal ukryty w kamienicy przy ulicy Mokotowskiej – Charlie Bar. Aby do niego wejść musisz udać się na podwórko przy ulicy Mokotowskiej 39 i zadzwonić dzwonkiem, który znajdziesz po prawej stronie. Po wstukaniu na klawiaturze liczby 1, otworzą się drewniane drzwi i zobaczysz za nimi kamienne schody oświetlone świeczkami. Idąc za śladem świeczek dotrzesz do drzwi będących wejściem do lokalu. Jeśli chcesz by ten wieczór był jeszcze bardziej wyjątkowy – zamów drinka z menu zapachowego. Kelner przyniesie Ci skrzynkę z różnymi zapachami, a Ty wybierzesz swojego drinka na podstawie zapachu, który najbardziej Ci się spodoba!

Mam nadzieję, że odwiedzisz te lokale już wkrótce i napiszesz mi, który z nich jest Twoim faworytem! A może zorganizujesz dla swoich znajomych sekretny pub tour, na którym jednego wieczoru odwiedzicie wszystkie tajemne lokale? 🙂 Czekam na Twoje wrażenia!

Ściskam,

Aneta