Dni, w których musiałeś przyklejać nos do szyby w sklepie z planszówkami, ogłaszam za skończone! Zamiast kupować grę, możesz ją po prostu wypożyczyć! Sprawdź, gdzie w Warszawie wypożyczysz grę planszową!

Gry komputerowe, gry planszowe, gry miejskie, gry towarzyskie. Lubię je wszystkie i uważam, że ludzie świetnie się przy nich poznają. Ale jeśli chodzi o gry planszowe, to jestem specyficznym graczem i łatwo przestrzelić z grą dla mnie. Bo za trudna, zbyt agresywna, za dłuuga (nigdy nie zapomnę 3 godzinnego tłumaczenia mi gry Eclipse). I dlatego właśnie uważam, że wypożyczanie gier planszowych jest świetnym wynalazkiem. I to dla obu stron.

Ja mogę grę przetestować. Jeśli miałam zamiar ją kupić, to będę teraz wiedziała czy faktycznie warto. Muszę co prawda zapłacić kaucję w postaci ceny gry, ale przecież zwracają mi ją w całości.

A ze strony sklepu z planszówkami? Interes jak ta lala. Bo jak wypożyczysz planszówkę, która naprawdę Ci się podoba, to bardzo ciężko jest ją zwrócić ;] Tym bardziej, że gra jest już właściwie opłacona.

Monopoly to nie planszówka

Jak mówiłam, gry planszowe to super sprawa, bo zapewniają kilka godzin zabawy, w trakcie której lepiej poznajesz osoby z którymi grasz. Tylko wiesz. Nie mam na myśli Monopoly czy Chińczyka. Nie umniejszając im. Są grami planszowymi i swego czasu świetnie się przy nich bawiłam. Ale jeśli na hasło “gry planszowe” pojawiają Ci się w głowie właśnie te gry, to masz co nadrabiać ;] I bardzo Ci tego zazdroszczę!

Przed Tobą chociażby zachwyt grą Dixit, w której dowiesz się, jak bardzo Twoi znajomi mają popieprzone w głowach. Albo Ticket to ride, który mimo prostoty, wciąga na kilka godzin. Albo Robinson Crusoe, w którym będziecie musieli ustalać ze sobą jak wykorzystacie swoje ruchy w rundzie, żeby nie zginąć i przechytrzyć grę. I gdy uda Wam się w końcu wygrać, to będziecie mieli ochotę odtańczyć tryumfalny taniec zwycięstwa. Albo Sherlock Holmes Consulting Detective – gra, w której musimy rozwiązać 10 zagadek godnych Mistrza (choruję na nią od dłuższego czasu!). Abo karcianki, takie jak Czarne Historie, w których cała grupa przeprowadza śledztwo, by dowiedzieć się jak doszło do makabrycznej historii, opisanej na karcie.

6ba3d06985f3cb0b68990af871c13033

Nie tylko geek gra w planszówki

Jak widzisz gry planszowe są przeróżne i wcale nie musisz być geekiem, żeby w nie grać. A zobacz jakie możliwości się otwierają, gdy zamiast kupowac planszówkę, możesz ją wypożyczyć na kilka dni! Możesz zacząć organizować u siebie wieczory gier ze znajomymi. Wypożyczać planszówki dla swojej rodziny na czas świąt. Zorganizować randkę z planszówką (druga połówkę też możesz zaprosić 🙂 ) – najlepiej kooperacyjną, w której współpracujecie, zamiast ze sobą rywalizować. Tutaj podrzucam rozpiskę takich gier – Kooperacyjne gry planszowe.

I co? Nie takie nerdowskie te planszówki, nie? Jeśli trochę się przekonałeś, to podrzucam listę miejsc, z których wypożyczysz grę planszową w swojej okolicy!

Wypożyczalnie gier planszowych w Warszawie:

Bemowo

 • Planszomania, ul. Morcinka 5

Bielany

 • Morion, Al. Reymonta 12 lok 9

Praga południe

 • Gamiko, ul. Kobielska 23, lokal B16 (Galeria Grochów)
 • Zgrani, ul. Zamieniecka 80, I piętro, lokal nr 150 (CH Szembeka)

Ursus

 • Genie`s Games, ul. Wojciechowskiego 33 Pawilon 23

Ursynów

 • Gamiko, Al. Komisji Edukacji Narodowej 36, lokal 125 (Galeria Ursynów)
 • AM76, ul. Pachnąca 83 lok. E

Wilanów

 • LimonkaGames , ul. Ledóchowskiej 5d lok. 16

Śródmieście

 • Strefa MTG, ul. Nowogrodzka 31 lok. 319

Białołęka

 • Planszomania, ul. Berensona 8c
 • Xjoy, ul. Książkowa 9B Lok 4

Wesoła

 • Sklep ZABAWKOWY RADUŚ, Jana Pawła II 23/25 lok. U4B2 (Pasaż Handlowy POGODNA)

Wola

 • Replikator ul. Grzybowska 71
 • 3xk, Elekcyjna 19 U2

Nie ma tu Twojej dzielnicy a znasz miejscówkę, z której można wypożyczyć planszówkę? Koniecznie daj znać w komentarzu, żeby mogła dopisać ją do listy! Nikt jeszcze nie zgromadził tego w jednym miejscu, więc chciałabym żeby ta lista była naprawdę użyteczna. Pisz więc pod postem albo na Facebooku i stwórzmy wspólnie unikalną listę, z której wiele osób będzie mogło jeszcze skorzystać!

 

No chodź, będzie fajnie!

Spodobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z pomysłami na ciekawe spędzanie czasu w Warszawie?

Polub No chodź, będzie fajnie na Facebooku!