Jeśli zawsze masz tysiące spraw do załatwienia – dostęp do miejskiego internetu może się okazać się zbawienny. Sprawdź jak to działa i w których miejscach w Warszawie połączysz się z darmowym internetem – bez płacenia za kawę!

Jeśli potrzebujesz internetu na gwałt a nie masz możliwości skorzystania ze swojego – masz kilka opcji. Możesz pójść do pierwszej lepszej kawiarni i połączyć się z hot spotem niejako w cenie kawy. Możesz iść do centrum handlowego takiego jak Złote Tarasy, Arkadia, Blue City czy Galeria Mokotów. A możesz także poszukać najbliższego, darmowego hot spotu, postawionego przez Urząd Miasta Warszawy. Gdzie takich hot spotów szukać?

 

Lokalizacje hot spotów

Największe zagęszczenie darmowego wi-fi oczywiście odnajdziemy w Śródmieściu. Zatem Starówka, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Pasaż Wiecha – to wszystko miejsca, gdzie spokojnie możemy przysiąść z laptopem na ławce i połączyć się z internetem. Jeśli jesteśmy studentami, to skorzystamy także z internetu na dziedzińcu uczelni. Taką wygodę zapewni nam UW, Politechnika Warszawska oraz UKSW. Kolejne hot spoty powstają również na osiedlach – kliknij w mapkę by sprawdzić czy masz jeden z nich w pobliżu.

 

wi-fi

 

Zasady działania

Gdy już odnajdziesz niebieską tabliczkę z napisem „HOT SPOT UM-Warszawa”, odpalaj swoją rakietę i wyszukaj dostępne połączenia bezprzewodowe. Wśród dostępnych opcji powinna się pojawić i ta z nazwą UMWarszawa. Teraz wystarczy, że połączysz się z tą siecią i wpiszesz jakikolwiek adres url w przeglądarce. Zostaniesz wtedy przekierowany na stronę logowania do miejskiej sieci wi-fi, gdzie będziesz musiał podać swój adres e-mail i zatwierdzić regulamin. Et voila! Masz internet!

Korzystać z niego możesz w odległości ok 300-400 metrów od hot spotu, a prędkość jaką osiągniesz to 512 kb/s. Po godzinie sesja wygaśnie, więc jeśli będziesz chciał dalej z niego korzystać – musisz się ponownie zalogować.

 

Jak widzisz obejdzie się bez płacenia za kawę, tułania po mieszkaniach znajomych czy zostawania dłużej w pracy! W razie potrzeby darmowy internet jest tuż obok. Nic tylko siadać i pracować z rozwianym włosem ; )