Chciałbyś porobić coś nietypowego, co da Ci zastrzyk pozytywnej energii? Ubierz się cieplutko, zgarnij przyjaciela i ruszaj na poszukiwanie miejskiej biżuterii w Warszawie! Wystarczą 2 godziny, by znaleźć wszystkie mozaiki przedstawiające postacie z gry Mario i przybić sobie zasłużone high five!

Dzielny hydraulik Mario, wraz ze swoimi sprzymierzeńcami i wrogami, wyległ na ulice Warszawy. Możecie ich spotkać w kilku zakątkach stolicy, w postaci oryginalnych mozaik. Jeśli umiecie patrzeć uważnie, znalezienie ich nie będzie żadnym problemem. Specjalnie dla Was, opisy są dokładne, ale nie aż tak żeby nie mieć z tego spaceru gry na spostrzegawczość! Dla tych, którzy nadal uczą się patrzeć trochę szerzej – foto podpowiedzi!

Aby ruszyć śladami Mario potrzebujesz:

  • 2 godzin
  • dostępu do Google Maps
  • biletu komunikacji miejskiej

A zatem – hey ho, let’s go! Ruszamy do Środmieścia!

 

14522452_10210513499383808_232078810_o

1. Mario na Chmielnej

Tropienie Mario zaczynamy prosto i trudno jednocześnie. Prosto, bo macie na tacy głównego zainteresowanego. Trudno, bo na tacę trzeba się wspiąć! Pierwszą mozaikę znajdziecie na boku kina Atlantic, znajdującego się na Chmielnej 33. Żeby go zobaczyć, musicie wejść na jedną z ławek stojącą na Pasażu Wiecha (pasaż za Domami Centrum).

Wchodząc na ławkę zobaczycie odległy zarys Mario (który staje się Mariem dopiero jak wiecie, że na niego patrzycie). A jak zobaczyć wesołego hydraulika z lepszego miejsca? Rozejrzyjcie się dookoła i postarajcie się znaleźć miejsce, do którego da się wejść i wyjść z takim kadrem jak ten obok!

Macie zdjęcie? Plus 20 punktów za spryt moi mili!

 

2. Goomba na Sienkiewicza

Mario na Chmielnej wygląda jakby stoczył wiele walk ze swoim wrogiem – niebieską Goombą na Sienkiewicza. Ta z kolei jest w świetnej formie! Możecie ją podziwiać na rogu ulicy Sienkiewicza i Zgody, nad tabliczką z nazwą ulicy. Gdy zorientujecie sobie zdjęcie, znalezienie jej będzie aż zbyt proste. Popatrzcie zatem tylko chwilkę i ruszajcie na łowy!

 

gwiazd

3. Gwiazdka nad Trasą Łazienkowską

Po gwiazdce pozostał jedynie ślad, ale warto się do niej przetransportować na Marszałkowską 28, bo jest ona umieszczona w ciekawym miejscu! Powiedzmy, że jest nad Trasą Łazienkowską. Mogłabym dać więcej podpowiedzi, ale przecież macie  zdjęcie! No to gdzie gwiazdka się schowała?

 

4. Grzybek na Hożej

grzybek

Tego zbója jakoś trudno mi było znaleźć, choć może wieczorna godzina generalnie nie służy poszukiwaniom grzybków. Niebieścioch wychyla się nieśmiało zza tabliczki z nazwą ulicy i znajdziecie go na rogu ulicy Skorupki i Hożej.

Mało macany, ładnie zachowany. Koniecznie trzeba zobaczyć – choćby wracając z burgera w pobliskim Krowarzywa!

A teraz Panie i Panowie – Mario przeprawił się przez wielką wodę i macha do nas z Pragi! W drogę!

 

mamona

5. Złota Moneta koło Stadionu Narodowego

Każde dziecko wie, że pieniądze nie rosną na drzewach. Pieniądze rosną na przejazdach kolejowych – proste.

Złotą monetę znajdziecie w okolicach stacji Stadion Narodowy, na przejeździe kolejowym od strony ulicy Sokolej. Zadrzyjcie głowy wysoko i szukajcie jej nad tunelem.

Jesteście na miejscu? Jeśli znajdziecie ją w czasie krótszym niż minuta – kapelusze z głów. Jesteście godni praskiego skarbu!

A teraz lecimy na pachnącą szalonym bzem Saską Kępę!

 

 

pirania

6. Kwiat pirania na Francuskiej

 

Na swoim kawiarnianym łonie, ulica Francuska, wyhodowała sobie kwiatka-piranię! Nie dajcie się zwieść sielskiemu klimatowi Saskiej Kępy i wędrujcie prosto pod numer 35. Tam znajdziecie właśnie żarłocznego łapserdaka i jednocześnie ostatni punkt gry.

 

Macie zdjęcie wszystkich mozaik z gry Mario? Wielkie brawa! Koniecznie się nimi pochwalcie ;D

 

A teraz co robimy? Zapiekaneczka w Zapiexach czy szybki transport do Oparów Absurdu? ; )

No chodź, będzie fajnie!

 

PS Gorące uściski dla niezrównanego kompana i fotografa – Kamili Lisowskiej <3