Zanurz się w klimacie starej Warszawy słuchając audioprzewodników, przygotowanych we współpracy z warszawskimi muzeami i artystami, takimi jak Lao che i Pablopavo. Ściągnij przewodniki Miejsca Ścieżka na telefon i przemierzaj kolejne dzielnice, słuchając opowieści o starej Warszawie.

Miejska Ścieżka to zbiór 9 tras nagranych w formie mp3 i dostępnych w formie aplikacji lub plików do ściągnięcia na telefon. Przygotowane zostały one z inicjatywy Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego. Dzięki merytorycznej opiece warszawskich muzeów i aksamitnym głosom lektorów,  możemy w pełni zanurzyć się w historii i klimacie dawnej Warszawy. A oprawa muzyczna dopełnia dzieła i sprawia, że Miejska Ścieżka tak łatwo kradnie nasze serce ; )

untitled-design2

Dostępne trasy

Autorzy projektu przygotowali dla nas 9 tras i 9 audioprzewodników, które nas po nich przeprowadzą. Przejście każdej z tras powinno nam zająć około godziny. Spośród dostępnych audioprzewodników możesz wybrać trasę:

Jak zacząć

miejskasciezka_app_c

Każda z tras dostępna jest w aplikacji oraz na stronie projektu w formie pliku mp3. Gdy już pobierzesz audioprzewodnik, sprawdź miejsce startu trasy. Włączając odtwarzanie powinieneś stać dokładnie w tym miejscu. Teraz wystarczy, że wsłuchasz się w opowieść i będziesz podążał za wskazówkami lektora.

 

Aby iść w tempie, w jakim zostało wykonane nagranie, wsłuchaj się w kroki, które słychać w tle. To właśnie one wyznaczają odpowiednie tempo spaceru. Jeśli chcesz zwolnić, wstąpić gdzieś po drodze lub zrobić zdjęcie – wystarczy, że wciśniesz na chwilę pauzę.

 

 

Zaciekawił Cię wpis, ale nie jesteś jeszcze przekonany do spaceru? Posłuchaj nagrań na stronie projektu i sprawdź, która trasa jest idealna dla Ciebie!

No chodź, będzie fajnie!