Wybierz się na niezwykłe zwiedzanie Warszawy zabytkowym samochodem i daj się wciągnąć w fascynującą opowieść o stolicy. Kilkanaście złotych wystarczy, żeby poczuć się jak na wakacjach we własnym mieście!

Widujesz czasem na mieście stare kolorowe Nyski, wożące turystów? Mi zdarzyło się to kilka razy i zawsze zastanawiałam się na czym takie zwiedzanie Warszawy polega. I czy w ogóle zwiedzanie miasta z wnętrza samochodu może być ciekawe.

W ostatni weekend zrobiłam więc sobie małe wakacje i wsiadłam do Nyski jako turysta. I wiesz co? Kurczę, było genialnie! Z odpowiednim przewodnikiem i planem na taką wycieczkę – to naprawdę może być przygoda. A dla zagranicznych turystów to w ogóle czadowa opcja na poznanie Warszawy.

Świetnie, że Adventure Warsaw zdecydowało się też na zorganizowanie takich wycieczek dla Warszawiaków. Nie mogę się doczekać! O przejażdżkach dla Warszawiaków też przeczytasz poniżej.

do1

Przejażdka dla turystów

Większość z Was mieszka w Warszawie, ale polecam poczytać o opcji dla turystów i schować to sobie gdzieś w szufladce w głowie. Takie zwiedzanie to naprawdę świetna opcja do polecenia dla odwiedzającej Was rodziny czy znajomych zza granicy.

Nyski Adventure Warsaw startują codziennie o godzinie 10.00 spod gitary koło Złotych Tarasów, a na życzenie też spod hotelu. Flagowa wycieczka to 4-godzinna “Warszawska przygoda”, w trakcie której przewodnik  przetransportuje Wasze głowy (i tyłki) od początków formowania się Polski, przez przedwojenną Warszawę, aż do PRL-u i czasów dzisiejszych. Przy okazji wstąpicie na typowy polski obiad do baru mlecznego, a koniec wycieczki obświętujecie kieliszkiem wódki w Muzem Czar PRL-u.

I to wszystko wyczytacie na ich stronie internetowej. To czego przeczytać tam nie możecie, to fakt, że sercem tej wycieczki jest zawsze przewodnik, który tworzy cały ten klimat funu, przygody i odkrywania. Ja byłam pod wrażeniem tego, jak przewodnik prowadzący moją wycieczkę, potrafił zafascynować obcokrajowców historią Warszawy. Opowiedzieć historię Polski w 5 minut. W prosty sposób opowiedzieć o mijanym proteście. Rzucić ciekawostką o izraelskich wycieczkach w Warszawie. Opowiedzieć o znanych polskich aktorach przy okazji mijania planu filmowego.  A w międzyczasie jeszcze prowadzić tę  rakietę i szukać miejsca do parkowania na Placu Konstytucji. Także chylę czoła, pozdrawiam Mariusza i nie mogę się doczekać takich wycieczek dla Warszawiaków.

do10

PHOTO_20170318_104502

PHOTO_20170318_113457

do9

PHOTO_20170318_14034520170318_142512-01

Przejażdka dla Warszawiaków

Propozycja dla Warszawiaków to z kolei 1,5 godzinne wycieczki zabytkowymi autobusami – Chaussonem, Sanem, Jelczem i Ikarusem. Tak jak w przypadku wycieczek dla tursytów – organizatorzy stawiają przede wszystkim na fun. Dlatego przejażdżka nie ma być nudnym oprowadzaniem po stolicy a niezapomnianą przygodą, w której przenosimy się w czasie. Trasy, które możesz wybrać to:

  • Budujemy nowy dom (lata 40-te i 50-te) – wycieczka Chaussonem przez zgliszcza Warszawy lat 40-tych. Podróż w czasie prowadzi przewodnik-architekt, z kórym będziesz dumać nad tym jak Warszawa może być odbudowana i jak mają się do tego socrealistyczne idee
  • Niewinni Czarodzieje (lata 60-te) – wehikułem czasu tym razem jest błękitny San a wodzirejem wycieczki przewodnik-artysta. Razem z nim przeniesiesz się do Warszawy lat 60. w klimaty big bitu, bikiniarzy, jazzu i kabaretów
  • Warszawski Cwaniak (lata 70-te) – z okien kultowego Jelcza zobaczysz tym razem Warszawę lat 70., o kórej opowie Ci warszawski cwaniak. Zasmakujesz Zachodu, usłyszysz o PRL-owskiej idei mieszkań dla każdego obywatela i dowiesz się jak kreatywni potrafili być mieszkańcy stolicy w trudnych czasach
  • Czasy Apokalipsy (lata 80-te) – Zima Stulecia, Stan wojenny, nielegalne ulotki i Jaruzelski w telewizji – to klimat trasy po Warszawie lat 80.  Trasę przemierzysz przegubowym Ikarusem z przewodnikiem-opozycjonistą
  • Świeżutki Kapitalizm (lata 90-te) – trasa po stolicy lat 90. to opowieść o nowej Warszawie, która czuje powiew wolności i zaczyna korzystać z pojawiających się możliwości. O zmianach, rozwoju i zaradnych mieszkańcach stolicy opowie Ci przewodnik-młody kapitalista.

Chausson-1

Moim zdaniem takie podejście do zwiedzania jest świetnym pomysłem i trzymam kciuki za ten projekt. Po pierwsze dlatego, że Adventure Warsaw chce nas ruszyć z kanapy – za to już plus. Po drugie za to, że jako jedni z nielicznych zauważyli, że w tym wszystkim chodzi przede wszystkim o fun a nie zanudzanie historią. A po trzecie i najważniejsze – wybranie się na taką wycieczkę, to zrobienie sobie wakacji we własnym mieście. Spojrzenie na nie okiem kogoś z zewnątrz, zachwycenie się nim na nowo, zobaczenie rzeczy, których nie dostrzegamy na co dzień. A to do mnie zdecydowanie przemawia!

Jeśli chodzi o kwestie ogranizacyjne – koszt takiej wycieczki to 29zł (19 zł dla studentów), a do autobusu możesz wskoczyć w każdą niedzielę o godz. 14:00 i 16:00. Bilet kupisz na stronie Adventure Warsaw. Tam też znajdziesz dokładny harmonogram wycieczek.

Podrzucam też link do wydarzenia na Facebooku: Bus(z)owanie po Warszawie

PHOTO_20170318_111221

Post powstał we współpracy z Adventure Warsaw. I piszę to z czystym sercem, bo fajne z nich ludki i świetnie robią to, co robią 😉

 

No chodź, będzie fajnie!

Spodobał Ci się wpis i chcesz być na bieżąco z pomysłami na ciekawe spędzanie czasu w Warszawie?

Polub No chodź, będzie fajnie na Facebooku!